Зміст:
— Як правильно носити термобілизну з вовни Меріноса
— Як носити синтетичну термобілизну
— Система трьох шарів одягу - база для активних людей
— Базовий шар одягу - термобілизна
— Середній шар - утеплювач (фліс)
— Зовнішній шар (віндстопер та софтшел)
В асортименті ACCAPI ви знайдете дуже багато різновидів термобілизни на різні потреби. Для кожної моделі краще підходять певні умови та активності.
Ключове правило - будь-яку термобілизну слід носити на голе тіло та вона має щільно прилягати до шкіри.
Якщо вона не буде прилягати, то не зможе виконувати свою функцію - відведення надлишку тепла та вологи. І ви будете відчувати неприємну вологу на тілі, яка з часом охолоджується.
Як правильно носити термобілизну з вовни Меріноса
Природа наділила овець мериносів вовною із дивовижними властивостями. Вона допомагає переносити різні кліматичні умови, від холодної зими до спекотного літа. Натуральна вовна Меріноса має гарну повітропроникність, зберігає теплоізоляційні властивості навіть у вологому стані, швидко сохне, приємна на дотик і не вбирає запахи. Такі особливості роблять матеріал одним із кращих для термобілизни. Одяг потрібно правильно обирати і носити:
- Для активного відпочинку взимку підійде зимова термобілизна з щільністю матеріалу 180-220 g/m².
- Для повсякденного носіння в місті варто обрати матеріал щільністю 160-180 g/m².
- Якщо ви проводите багато часу на холоді і в мороз, при цьому немає серйозної рухової активності (полювання, зимова рибалка), потрібно купувати найтеплішу термобілизну щільністю 260 g/m².
На відміну від традиційної вовни, гігроскопічність Merino вище в 5 разів. Вона зігріває краще за інші тканини. Ще один приємний бонус – мікромасаж капілярів шкіри за допомогою її волосків, що значно покращує процес кровообігу. Термобілизна з вовни Мериносів від Accapi добре зігріває і відмінно відводить вологу від тіла. Тканина наділена унікальним ступенем м'якості і еластичності. Одяг підійде як для повсякденного носіння, так і для відпочинку на природі, ночівлі.
Як носити синтетичну термобілизну
Особливим попитом користується синтетична термобілизна. Матеріали будуть швидко відводити піт і вологу від тіла, допомагаючи зберегти шкіру сухою та комфортною під час фізичних навантажень. Це найкращий вибір для активностей. Синтетика сохне швидше, ніж шерсть мериноса, вона краще підходить для носіння під час інтенсивних фізичних навантажень, пов'язаних із рясним потінням.
Літня термобілизна виготовляється із більш тонких та легких матеріалів, здатних захистити шкіру від перегріву. Це гарний варіант для тренувань в спеку або походів. Для зими підійдуть більш теплі варіанти. Розглянемо як правильно носити термобілизну із синтетичних тканин.
Синтетичну термобілизну найкраще носити в умовах високої фізичної активності або в прохолодну погоду, коли важливо зберегти тепло та сухість тіла. Вона підійде для різних цілей:
- занять спортом на відкритому повітрі;
- бігу;
- подорожей;
- гірських або бігових лиж;
- активного відпочинку в горах;
- катання на велосипеді;
- зимових видів спорту.
Також синтетична термобілизна може бути зручною у повсякденному житті, особливо якщо активно проводити час на вулиці.
Система трьох шарів одягу - база для активних людей
Будь-яка термобілизна, нехай навіть максимально тепла, вовняна, потребує допоміжних шарів синтетики та мембранного верху. Основний принцип, завдяки якому одяг виконує свої важливі функції – багатошаровість.
- Шар знизу спочатку вбирає, потім далі відводить вологу.
- Середній шар зберігає тепло, а вологу виводить назовні.
- Верхній шар - захищає від погодних умов.
Для максимальної ефективності роботи термобілизни треба одягатися за концепцією 3 шарів.
Базовий шар одягу - термобілизна
Головне завдання пошарового одягу - ефективність і функціональність роботи для виконання певної функції в певних умовах. Базовий шар найближчий до тіла, він контактує зі шкірою. Жіноча і чоловіча термобілизна має щільний силует, що трохи обтягує, а також плоскі шви, які не обмежують рухів під час різних видів активності. Перед тим, як носити термобілизну потрібно розібратись як вона працює.
Перший шар - найважливіший. Без нього всі інші будуть працювати неналежним чином, і не так ефективно. Функціональне навантаження залежить від двох головних факторів: погодні умови та інтенсивність рухів. Завдання базового слоя – відведення вологи від тіла та збереження тепла. Термобілизна за рахунок технологічних матеріалів зі спеціальною структурою волокон швидко висохне.
Вся волога направляється від шкіри у верхній шар полотна, звідки швидко випаровується. Важливо правильно обирати матеріал, а також розміри. Плоскі шви та анатомічний крій забезпечують свободу рухів в різних умовах. Є чоловіча, дитяча і жіноча термобілизна.
Середній шар - утеплювач (фліс)
Наступний шар призначений для утримання тепла та створення додаткового утеплення. Але при цьому одяг другого шару не перешкоджає відведенню надлишку вологи з поверхні тіла і цим самим забезпечує збереження тепла. Він може бути виконаний із матеріалів з гарною теплоізоляцією, наприклад таких як фліс.
Фліски, «поларки», жилети та тонкі синтетичні або пухові куртки знайомі кожному. Їх можна носити по одній або надягати відразу кілька, залежно від умов. Фліс відмінно утримує тепло і не дає йому даремно розсіюватися. М'який матеріал підтримує форму виробів протягом усього процесу носіння.
Зовнішній шар (віндстопер та софтшел)
Зовнішній шар може бути виконаний з вітрозахисних та водовідштовхувальних матеріалів. Він відповідає за захист від зовнішніх впливів, вітру, снігу, дощу, туману, а також сприяє відведенню зайвої вологи та тепла назовні. Третій шар, як правило, практично не утеплений, що дає можливість використовувати його в різні сезони. Мембрана має два важливі показники:
- водостійкість (у мм водяного стовпчика), яку здатна витримати;
- дихальність (у грамах на квадратний метр за сутки), що визначає ту кількість вологості, яку мембрана здатна випустити зовні за цю годину.
Іншими словами, мембрана дихає. Інакше гарантований парниковий ефект, а разом із ним дискомфорт.
Отже, щоб було зручно і тепло, слід використовувати тришарову систему екіпірування:
- Базовий шар, що відводить вологу (термобілизна: футболка з довгими рукавами та лосини або штани).
- Середній шар, що утеплює (кофта або светр).
- Верхній шар, що захищає від вітру та вологи (куртка або пуховик).
Буває різна термобілизна і як її носити залежить від виду активностей. Можна обрати 2 комплекти одягу, з вовни для зими і з синтетичних матеріалів для спорту, головне, щоб вони були якісні.