Шкарпетки Accapi - це те, з чого почалася власне історія бренду. Погодьтеся, мало просто зробити гарні шкарпетки. Адже моделі для спорту та фізичних навантажень, крім основної функції, повинні виконувати також безліч інших, таких як відведення вологи, захист від натирання, підтримка суглобів. І для цього мають бути запроваджені певні технології.

Тому при розробці кожної моделі шкарпеток Accapi детально були вивчені зміни положення стопи на кожному етапі кроку, з урахуванням особливостей типу діяльності (біг, важкий трекінг чи катання на сноуборді) та типу взуття, що використовується. Інженери компанії трансформували саму концепцію шкарпеток і зробили їх сучаснішими, втіливши в моделях нові технології та реалізувавши найсміливіші задуми.

Сьогодні шкарпетки Accapi - це комфорт, ідеальний баланс теплорегуляції, відмінна вентиляція. Але найголовніше, що визначає унікальність шкарпеток Accapi - це їхня текстильна архітектура, яка забезпечує необхідну компресію та стабілометричну підтримку під час різних типів фізичного навантаження.

Далі в цій статті ми розглянемо найпопулярніші типи шкарпеток Accapi за призначенням.

Трекінгові шкарпетки Accapi

З урахуванням особливостей використання трекінгових моделей були розроблені певні технологічні рішення, завдяки яким вдалося створити оптимальні за комфортом та теплообміном носки:

Для запобігання натирання:

 • Flat Junction - технологія пласких швів, що використовується в області пальців. Попереджає натирання шкіри, гарантує відмінне прилягання по стопі, завдяки чому здійснюється ефективне відведення вологи від поверхні шкіри та теплорегуляція.

 • Reinforced Heel&Toe - більш об'ємні вставки в області пальців та п'яти, створені на основі об'ємних порожнистих волокон. Забезпечують ефективний захист пальців та п'ят в складних походах, коли використовуються жорсткі гірські черевики.

Для комфортної фіксації стопи всередині черевика:

 • Elastic Fitting Band представляє собою унікальну трикотажну вставку, яка розташована на підйомі стопи. Вона гарантує комфортну фіксацію стопи, попереджає передавлювання та натирання, запобігає її скручуванню, оптимізує вологовідведення від поверхні шкіри.

 • No-Torsion Stabilizer Wrap - технологія, завдяки якій стопа надійно фіксується всередині черевика в області підошви та внутрішній стороні стопи. Основна лінія розташування No-Torsion Stabilizer Wrap розташована по центру стопи завдяки чому попереджає скручування та небажаний травматизм.

Залежно від товщини шкарпетки та формату його використання всю колекцію для трекінгу можна поділити на Ultralight, Endurance, Light, Thermic, Merino Hydro-R, Hard, Extreme.

Accapi Trekking Ultralight

Склад:

 • 43% поліамід

 • 35% поліестер

 • 21% бавовна

 • 1% еластан

Сфера використання:

Трекінг та хайкінг у спеку. Розраховані на використання з легкими хайкінговими черевиками. Це ідеальне рішення для походів Лікійською стежкою, літніми Карпатами. Можливе використання для підходів до більш серйозних вершин, таких як Казбек, Ельбрус, Кіліманджаро та інші.

Шкарпетки Accapi Trekking Ultralight – тонкі, але при цьому дуже міцні. Під час їхньої розробки велика увага була приділена ефективному відводу вологи та теплорегуляції. Для цього були використані волокна Coolmax – міцні м'які волокна, які мають чотириканальну структуру. Завдяки такій структурі здійснюється швидке відведення вологи від поверхні шкіри, вентиляція та легкий охолоджуючий ефект. Конструкція шкарпетки передбачає наявність вставки Connecting Ribs, яка гарантує відмінну фіксацію шкарпетки в області п'яти, захисну функцію проти натирання та підтримку сухожиль. Для забезпечення міцності та практичності під час використання шкарпетки піддаються обробці за технологією Biotender-TR, яка забезпечує одразу кілька захисних функцій:

 • антистатичну;

 • антипілінгову (полотно шкарпеток стійко до утворення катишків);

 • збереження форми (навіть після багаторазових прань).

Accapi Trekking Endurance

Склад:

 • 44% поліамід

 • 40% поліпропілен

 • 14% поліестер

 • 2% еластан

Сфера використання:

Трекінг та хайкінг в теплу пору та в міжсезоння; підійдуть для походів Сванетією, Карпатами. Також їх можна використовувати для категорійних походів 1, 2 категорії складності.

Шкарпетки Accapi Trekking Endurance - міцні шкарпетки, призначені для тривалих походів у міжсезоння. Використана технологія AEC - це складний процес обробки волокон для створення комфортної ергономічної структури шкарпетки для ефективної підтримки стопи, м'язів та гомілковостопних суглобів. Верхня частина шкарпетки оснащена каналами Channeling Stripes для відведення вологи. На внутрішньому боці в області пальців додатково використана технологія Micro Stripes Zone - це найтонші канали для відведення вологи, але крім цього технологія дозволяє шкарпеткам більш щільно сидіти на нозі.

Також, щоб підвищити ефективність відведення вологи, було застосовано нове волокно власної розробки U-Dry, воно забезпечує швидке висихання, має гідрофобні властивості. Ще одна унікальна властивість нових волокон - це бактеріостатичність, властивість, що запобігає розмноженню мікробів на поверхні волокон, що у свою чергу попереджає виникнення неприємних запахів. Для більшого комфорту, відведення вологи та легкого охолодження поверхні стоп також застосовані волокна Coolmax, які завдяки своїй порожнинній структурі відводять вологу від ніг.

Accapi Trekking Light

Склад:

 • 72% поліестер

 • 15% бавовна

 • 13% нейлон

Сфера використання:

Завдяки ефективному відводу вологи та щільній структурі плетіння чудово підходять для використання у міжсезоння, коли можливі різкі перепади температур або доводиться йти у важких гірських черевиках, наприклад, для походів Кавказом, Центральною Азією, для Карпат сезону весна/осінь.

Шкарпетки Accapi Trekking Light - за своїми характеристиками дуже схожі на модель Trekking Ultralight, але вони більш щільні. Особлива міцна архітектура плетіння волокон та використання волокон Coolmax забезпечують швидке відведення вологи від поверхні шкіри та гарну повітропроникність, завдяки чому ноги можуть “дихати”.

Accapi Trekking Thermic

Склад:

 • 71% поліестер

 • 17% поліамід

 • 6% вовна мериноса

 • 6% акрил

Сфера використання:

Ідеальний варіант для використання у комплексі з важкими трекінговими черевиками. Підійдуть для тривалих походів Карпатами у міжсезоння, альпзборів, сходжень, походів 3, 4 категорій на Кавказі, в Альпах чи Азії.

Шкарпетки Accapi Trekking Thermic - це ідеальний варіант для використання у міжсезоння. Для забезпечення збереження тепла використана шерсть мериносових овець, яка забезпечує відмінну теплоізоляцію, ефективне відведення вологи та повітропроникність. Крім цього, у цій моделі використані унікальні волокна власної розробки бренду Accapi – Accapi Polar – це волокна з безліччю порожніх камер з повітрям. Структура цих волокон нагадує структуру волокон шерсті білого ведмедя, яка забезпечує ідеальні теплозберігаючі властивості. Застосування таких матеріалів дає можливість використовувати шкарпетки Trekking Thermic в холодну пору.

Ще одна технологія, яка застосована в даній лінійці шкарпеток – це LongLife. Суть її полягає в особливій обробці матеріалу для виготовлення виробу, після якої зовнішня сторона стає гладкою, більш щільною, стійкою до зносу та тертя всередині черевика, при цьому внутрішній бік залишається все таким же комфортним, м'яким та функціональним. Ще один плюс застосування цієї технології – це більш тривалі терміни служби шкарпеток, завдяки чому шкарпетки "живуть" у 2-3 рази довше. Також для більш практичного використання застосована технологія Biotender-TR, що запобігає утворенню катишків на поверхні шкарпетки. А Connecting Ribs забезпечує безшовне поєднання різних типів плетіння.

Accapi Trekking Merino Hydro-R

Склад:

 • 41% шерсть мериноса

 • 41% акрил

 • 18% нейлон

Сфера використання:

Підходять для прогулянок на природі в холодний період, для сходжень на Кавказі, в Альпах, Центральній Азії, для гірських походів 3, 4 категорії складності.

Шкарпетки Accapi Trekking Merino Hydro-R мають у своєму складі високий відсоток вовни мериносових овець, яка все частіше застосовується у сфері outdoor. Ці шкарпетки поєднують в собі останні технології і натуральну вовну, завдяки цьому вони забезпечують відмінну теплоізоляцію, комфорт і відведення вологи. При розробці цієї серії було задіяно технологію гідрофобної обробки Hydro-R, яка дозволяє волокнам вовни швидше виводити вологу назовні та не накопичувати її всередині волокон. Також завдяки цьому шкарпетки стають практичнішими у догляді.

Незважаючи на всі плюси натуральної вовни, вона має і недолік - дуже швидко зношується. Щоб це попередити, інженери застосовують технологію LongLife, яка дозволяє суттєво продовжити терміни використання шкарпеток.

Для більшої універсальності використання серії шкарпеток Trekking Merino Hydro-R виробник пропонує, крім стандартної довжини, також версію Long.

 

Accapi Trekking Hard

Склад:

 • 34% шерсть мериноса

 • 34% акрил

 • 17% поліестер

 • 1% еластан

Сфера використання:

Оптимально використовувати під час походів по зимових Карпатах, для сходжень на Кавказі, в Альпах, в Центральній Азії, для гірських походів 3, 4 категорій складності.

Шкарпетки Accapi Trekking Hard розраховані на інтенсивне використання під час тривалих гірських походів. Незважаючи на наявність високого відсотка натуральної вовни у складі, вони дуже міцні та зносостійкі, завдяки використанню різних типів волокон. Це дозволяє використовувати їх із жорсткими важкими гірськими черевиками. При розробці цієї серії були задіяні основні технології бренду для забезпечення міцності, теплоізоляції, ефективного відведення вологи та запобігання натирання. Виробник також пропонує подовжену серію Long.

Accapi Trekking Extreme

Склад:

 • 79% шерсть мериноса

 • 21% поліамід

Сфера використання:

Завдяки високим показникам теплоізоляції можуть бути використані для бівуаку під час зимових походів, висотного альпінізму, зимових експедицій.

Шкарпетки Accapi Trekking Extreme - найтепліша серія в лінійці бренду. Високий відсоток шерсті мериносів забезпечує збереження максимуму тепла. Щоб гарантувати зносостійкість, інженери також використали оригінальне волокно Polyrex, яке має подвійне і потрійне скручування, завдяки якому суттєво підвищується міцність матеріалу без шкоди його вазі.

Області пальців та п'яти посилені особливим типом плетіння - Dovetail, петлі якого мають Y-форму і нагадують хвіст ластівки. Завдяки такому плетінню шкарпетки щільніше прилягають до стопи, не сковуючи при цьому рухів і не створюючи дискомфорту, без шкоди для теплоізоляції в цих зонах. Також, щоб максимально продовжити термін служби шкарпеток, використані технології обробки LongLife та Biotender-TR, які запобігають виникненню катишків та деформації готового виробу після багаторазового прання. У лінійці Trekking Extreme є версія Long.

Шкарпетки Accapi для зимових видів спорту

У цій колекції представлені моделі, які розроблені для катання на сноуборді, для комфортного катання на гірських та бігових лижах.

Основні технологічні рішення, які були застосовані у розробці трекінгових моделей, також були задіяні й у гірськолижній лінійці. Але, крім цього, інженери бренду доповнили їх в обов'язковому порядку ще однією розробкою - Connecting Ribs - це особливі "ребра жорсткості", які захищають та підтримують зв'язки та сухожилля під час катання. Також з цією метою в області гомілки використано технологію Reinforced Shin, вона пом'якшує вплив жорсткого гірськолижного черевика на м'які тканини, підтримує м'язи в моменти максимального навантаження.

У колекцію гірськолижних моделей входять: Ski Competition, Ski Performance, Ski Ergoracing, Ski Touch, Ski Wool, Snowboard, X-Country

Accapi Ski Competition

Склад:

 • 60% поліестер

 • 39% нейлон

 • 1% еластан

Основна сфера використання:

Розроблені на новачків у гірськолижному спорті, також можуть бути використані досвідченими лижниками для спусків підготовленими трасами при низьких температурах.

Шкарпетки Accapi Ski Competition розроблені із застосуванням основних технологічних рішень бренду. До їх складу входять волокна Polar і Micro, які дуже тонкі, але при цьому дуже міцні. Волокно Polar забезпечує збереження тепла, а Micro - ефективне відведення вологи при фізичних навантаженнях. Також ці волокна гарантують високі показники зносостійкості. Щоб продовжити термін служби виробів виробники піддають матеріали для шкарпеток обробці Biotender-TR, яка запобігає утворенню катишків і ворсистості на зовнішньому боці шкарпеток. 

Accapi Ski Performance

Склад:

 • 67% поліамід

 • 16% шерсть мериноса

 • 16% акрил

 • 1% еластан

Основна сфера використання:

Універсальна серія шкарпеток, які підходять для катання в холодну пору на підготовлених і не підготовлених трасах.

Шкарпетки Accapi Ski Performance створені для забезпечення комфорту під час інтенсивного катання, вони забезпечують надійну підтримку м'язів та сухожилля, а також швидко відводять вологу від поверхні шкіри. Щільна структура шкарпеток в комплексі з анатомічними вставками Micro Stripes Zone, розташованими в зоні гомілковостопного суглоба, технологічним доповненням Achilleus Resistance в області ахілових сухожиль забезпечують надійну підтримку м'язів в області гомілки. Для оптимальної вентиляції та повітропроникності використані сітчасті вставки Micro Net, а для відведення вологи застосовані вставки Channeling Stripes.

Верхня частина шкарпетки виконана з натуральної вовни та синтетичних волокон Polyrex та Softacryl. Для того, щоб забезпечити додаткову підтримку м'язів гомілки під час катання, інженери використовували особливий тип плетіння V-Support, який сприяє природному кровообігу, при цьому створюючи комфортні умови для м'язів.

Accapi Ski Ergoracing

Склад:

 • 55% поліамід

 • 43% поліестер

 • 2% еластан

Основна сфера використання:

Відмінне рішення для змагань при низьких температурах, також підійдуть для тренувань і катання для професіоналів.

Шкарпетки Ski Ergoracing є продовженням лінійки функціонального натільного одягу Ergoracing. Виконані на основі технології AEC, що гарантує:

 • анатомічну посадку по стопі;

 • підтримку м'язів та сухожиль;

 • необхідну при фізичних навантаженнях компресію та продуктивність. 

Завдяки щільному приляганню волокна шкарпеток швидко відводять вологу від поверхні шкіри, що забезпечує комфорт. Волокна Polar, що входять до складу шкарпеток, дозволяють зберегти максимум тепла, створюючи оптимальний мікроклімат. У зонах, схильних до рясного потовиділення (п'ята, ахілове сухожилля), використовуються вологовідвідні вставки Micro Stripes Zone і сітчасті Ventilated Microcell, які дозволяють повітрю циркулювати. Для посилення тих зон, що найбільше піддаються зносу, використані волокна Polyrex. Також готовий виріб піддається обробці за технологією Biotender.

Accapi Ski Touch

Склад:

 • 50% поліпропілен

 • 47% поліамід

 • 3% еластан

Основна сфера використання:

Підходять для катання середньої інтенсивності у відносно теплу погоду. Також їх можна використовувати у тих випадках, коли в черевиках недостатньо вільного місця.

Шкарпетки Accapi Ski Touch - найтонші у всій лінійці гірськолижних моделей. Технологія Touch Feel Technology (TFT) та унікальні вологовідвідні волокна U-Dry та Micro дозволили створити максимально тонкий виріб, завдяки чому досягається виняткова чутливість стопи в черевику. Для оптимальної теплорегуляції та відведення вологи застосовується сітчаста вставка Micro Net, яка розміщена на підйомі.

Accapi Ski Wool

Склад:

 • 44% шерсть мериноса

 • 42% поліамід

 • 12% акрил

 • 2% еластан

Основна сфера використання:

Ідеальні шкарпетки для тих хто часто мерзне, також вони підходять для використання при низьких і екстремально низьких температурах.

Шкарпетки Accapi Ski Wool – одні з найтепліших моделей для гірськолижного спорту. При їх виробництві застосовується технологія AEC, що забезпечує відмінну підтримку м'язів та компресію. Також для оптимальної зносостійкості та вентиляції використовується дуже тонке суцільне волокно Micro. Для забезпечення підтримки та стабільності в області гомілковостопного суглоба використовується вставка із захистом Achilleus Resistance та вентильована вставка Micro Stripes Zone в області гомілки. Для зносостійкості та додаткової міцності шкарпетки піддаються антипілінговій обробці Biotender.

Accapi Snowboard

Склад:

 • 29% поліестер

 • 27% шерсть мериноса

 • 27% акрил

 • 17% поліамід

Основна сфера використання:

Розроблено для катання на сноуборді. Модель – дуже тепла, це варто враховувати при покупці. Якщо потрібні тонші шкарпетки, можна розглядати гірськолижну лінійку.

Шкарпетки Accapi Snowboard - це теплі, м'які та товсті шкарпетки для комфорту стоп у сноубордичних черевиках. Основу їх складають шерсть і порожнисті волокна Polar, також для міцності додана нитка Softacryl. Шкарпетки виготовлені на основі технології AEC, яка розроблена для стабільної підтримки м'язів. Під час катання на сноуборді м'язи ніг і стоп піддаються великим навантаженням, щоб це попередити або хоча б мінімізувати, в моделях для сноубордингу використовуються амортизуючі та захисні вставки:

 • Achilleus Resistance розташована в зоні ахілового сухожилля;

 • Плетіння V-Support у зоні гомілки;

 • Protection Disk - ущільнююча накладка для щиколоток.

Для зносостійкості та міцності шкарпетки проходять обробку за технологією Biotender, що дозволяє запобігти утворенню катишок.

Accapi X-Country

Склад:

 • 44% поліамід

 • 25% поліпропілен

 • 15% шерсть мериноса

 • 14% акрил

 • 2% еластан

Основна сфера використання:

Модель підійде для щоденного носіння в холодний період, зимових походів. Також - це ідеальний варіант для бігових лиж.

Шкарпетки Accapi X-Country мають середню щільність, добре підходять для використання під час прогулянок та тренувань на бігових лижах. Модель досить тепла за рахунок шерсті мериносів, а для зносостійкості виробник додав синтетичні волокна U-Dry та Micro і піддав готовий виріб обробці за технологією Biotender. Вентиляційні канали Micro Stripes Zone, які розташовані в області пальців та гомілки забезпечують відведення вологи від поверхні шкіри. Захисні вставки Achilleus Resistance, які розташовані в області сухожиль забезпечують підтримку під час інтенсивних навантажень.

Бігові шкарпетки Accapi

При розробці бігових моделей шкарпеток від Accapi виробники у співпраці з найкращими технологами, медпрацівниками та спортсменами провели поглиблене вивчення навантажень на стопу під час бігу. Було вивчено особливості положення ноги на різних етапах кроку під час бігу по різних поверхнях. Завдяки цьому були розроблені такі серії: Compression Performance, Running Ultralight, Accapi Trail/Run.

Accapi Compression Performance

Склад:

 • 59% поліамід

 • 37% поліестер

 • 4% еластан

Основна сфера використання:

Інтенсивні аеробні тренування (біг, їзда на велосипеді, фітнес) у спеку.

Шкарпетки Accapi Compression Performance мають підвищену компресію в області литок, при цьому ближче до гомілки вона суттєво знижується. Для розробки цих шкарпеток було використано волокно Accapi FIR. Воно розроблено з урахуванням інфрачервоного випромінювання в діапазоні 4-14 мкм. Під час тренування в одязі з використанням цієї технології спостерігаються такі типи впливу на організм:

 • покращується кровообіг;

 • оптимізується обмін речовин та природна теплорегуляція;

 • прискорюються відновлювальні процеси;

 • прискорюється процес виведення токсинів;

 • мінімізується кількість виділеної молочної кислоти.

Також ці волокна мають високі антибактеріальні характеристики, що в свою чергу суттєво знижує рівень неприємного запаху після інтенсивних тренувань. Технологія AEC дозволяє підтримувати м'язи, а волокна Micro відводять вологу. З огляду на умови використання цієї моделі шкарпеток, у спеку, волокна мають захист від ультрафіолетових променів UVA-Protection. Для ефективної підтримки м'язів та зв'язок у зоні підйому використана вставка Elastic Fitting Band, вона дозволяє надійно зафіксувати ногу в шкарпетці. Вставки Reinforced Heel&Toe, розташовані в областях максимально схильних до натирання (пальці, п'ята), захищають шкіру від пошкоджень і мозолів. Для ефективних тренувань виробник також пропонує бігові компресійні гетри Accapi Compression Calf Performance, які мають той самий функціонал і комплекс технологій, що й бігові шкарпетки.

Accapi Running Ultralight

Склад:

 • 65% поліамід

 • 35% поліпропілен

Основна сфера використання:

Ідеальні шкарпетки для тренувань у спеку.

Шкарпетки Running Ultralight - найтонші шкарпетки з бігової серії Accapi. Під час їхнього виробництва були застосовані такі технології:

 • Elastic Grip Skin – особливий тип плетіння, який забезпечує комфортне прилягання, компресію;

 • Elastic Fitting Band - об'ємна вставка на підйомі стопи, яка фіксує ногу у взутті, попереджає натирання;

 • Reinforced Heel&Toe попереджає натирання та подразнення шкіри, ефективно виводить вологу назовні;

 • Flat Junction дозволяє максимально безшовно з'єднувати різні типи плетінь, щоб попередити  натирання;

 • Achilleus Resistance забезпечує захист та підтримку гомілковостопного суглоба під час тренувань на нерівній поверхні.

З урахуванням умов використання шкарпеток у жарку пору до складу входять волокна з охолоджуючим ефектом Coolmax, які забезпечують відведення вологи. Для забезпечення практичності в процесі догляду шкарпетки проходять обробку Biotender.

Accapi Trail/Run

Склад:

 • 60% поліамід

 • 39% поліестер

 • 1% еластан

Основна сфера використання:

Шкарпетки підходять для легкого хайкінгу, прогулянок, бігу пересічною місцевістю, по горам.

Шкарпетки Accapi Trail/Run розроблені для бігу по складній поверхні. Тому при розробці були застосовані технології підтримки стопи і гомілковостопного суглоба (Elastic Fitting Band, Reinforced Heel&Toe). Також для ефективного відведення вологи використано волокна Coolmax. Унікальні нитки Polyrex забезпечують міцність та зносостійкість. Сітчаста вставка Ventilated Microcell у верхній частині шкарпетки забезпечує вентиляцію та фіксацію стопи в шкарпетці. Еластичне поєднання різних типів плетіння Connecting Ribs гарантує комфорт. Accordion Fitting Band дозволяє шкарпетці щільно прилягати до стопи під час інтенсивних рухів без шкоди комфорту.

Сподіваємося, що дочитавши до кінця наш огляд найпопулярніших серій шкарпеток Accapi, ви змогли отримати максимум детальної інформації. Тепер вибрати оптимальну модель для своїх задач не буде проблемою. А якщо у вас залишилися питання, звертайтесь до наших консультантів. Вони не лише допоможуть з вибором, а й дадуть рекомендації щодо догляду.

Насолоджуйтесь активним способом життя, а про ваш комфорт подбає правильне спорядження!